Pita (potocznie nazywana bułką czy plackiem) jest rodzajem pieczywa wykonanym jedynie z czterech składników: mąki, wody, drożdży i soli. Wypiekana jest w bardzo wysokich temperaturach, dlatego w środku pojawia się tak zwana kieszonka, którą można wypełniać różnorodym farszem. Na początku królowała na stołach Bliskiego Wschodu, teraz coraz częściej pojawia się w innych częściach świata. Dowiedz się gdzie kupić smaczny i zdrowy chlebek pita. Kupuj chleb arabski z dobrego źródła. Sprawdź!

Pita – charakterystyka

Pita, nazywana również chlebkiem pita jest bardzo charakterystyczna ze względu na swoją prostotę. Wykonana jest z zaledwie 4 składników i idealnie nadaje się do serwowania w różnych wariantach, zarówno z dodatkiem mięsnym jak i warzywnym. Ważnym elementem jest to, żeby chleb arabski był świeży, dlatego warto przechowywać go w odpowiedniej temperaturze. Jeśli chodzi o jego pochodzenie to początki wypieku pity sięgają bardzo dawnych czasów, kiedy to wytwarzana była jedynie z mąki i wody a wypiekana nad żarzącym się ogniem przez Beduinów. Samo słowo pita oznacza z języka greckiego płaski, co świadczy o wyglądzie pieczywa – jest płaskie i okrągłe.

Gdzie kupić pitę?

Istnieje bardzo duża liczba sklepów, które proponują w swojej ofercie chlebki pita. Zakupu można dokonać zarówno przez sklepy internetowe, jak i osobiście wybrać się na zakupy stacjonarne. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pieczywa arabskiego w sklepach, które specjalizują się w produkcji i sprzedaży tylko i wyłącznie pity. Sklepy internetowe często jednak prowadzą sprzedaż hurtową przeznaczoną dla barów czy restauracji. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na skład kupowanego przez nas produktu. Można również wybrać odpowiednią dla nas wielkość pity, ponieważ dostępne są w rozmiarach od 16 do 33 cm średnicy. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne to bardzo często w zwykłych sklepach spożywczych, które odwiedzamy niemalże codziennie znajdą się poszukiwane przez nas pity. Jednak tutaj powinniśmy zastanowić się czy produkt będzie dobrej jakości i skrupulatnie sprawdzić jego skład.

Czy warto kupować chlebek pita?

Już wiemy gdzie kupić pitę, dlatego teraz powstaje pytanie czy warto? Może lepszym rozwiązaniem będzie upieczenie chlebka pita w domu? Jeśli lubimy kulinarne wyzwania to zawsze warto spróbować swoich sił. Jednak dużo szybszym i łatwiejszym rozwiązaniem będzie zakup gotowych już pit. Można przygotować je na wiele sposobów, podawać w różnych kombinacjach. Bardzo popularną opcją jest przygotowanie pit wypełnionych różnego rodzaju mięsem, bądź warzywami, a także serami i podać wraz z sosem. Jest to bardzo pomysłowa i szybka w realizacji przekąska, którą możemy zaskoczyć naszych znajomych podczas spotkań. Jeśli odpowiednio sprawdzimy wiarygodność sklepu, w którym dokonujemy zakupów to z pewnością się nie zawiedziemy na jakości i smaku chlebka pita.